Magistrát mesta Košice

Call centrum mesta
055/6419 100
pomoc@kosice.sk

Pre spojenie s Magistrátom mesta Košice a príslušnými referátmi môžete použiť linku call centra.
Vzhľadom na postupné uvoľňovanie opatrení proti šíreniu vírusu COVID-19 je vám  k dispozícii počas úradných hodín, a to v pondelok, utorok a štvrtok v čase 8:00 – 15:00, v stredu v čase 8:00 – 16:00 a v piatok 8:00 – 14:00.
 V prípade, že potrebujete vybaviť svoje žiadosti elektronicky, môžete tak urobiť na eSlužby Košice

Magistrát mesta je otvorený v obmedzenom režime

Magistrát mesta Košice funguje až do odvolania v núdzovom režime len s minimálnym počtom prítomných zamestnancov na zabezpečenie fungovania procesov samosprávy. Komunikácia s referátmi Magistrátu mesta Košice prebieha v tomto období telefonicky v úradných hodinách na linke call centra mesta Košice: 055/64 19 100 alebo mailovo na: pomoc@kosice.sk

Otvorená je podateľňa aj pokladňa mesta Košice

Od pondelka 4. mája je otvorená podateľňa na prízemí magistrátu, v ktorej môžu obyvatelia mesta podať rôzne písomnosti a úradné dokumenty. Od stredy 6. mája sa na prízemí magistrátu mesta otvorila aj pokladňa mesta Košice.

Krízový štáb mesta Košice

Niekoľkokrát denne zasadá krízový štáb mesta Košice, zložený z troch sekcií, bezpečnosť a civilná ochrana, hygienicko-protiepidemiologická a finančná. Závery zo zasadnutí denne uverejňujeme na stránke korona.kosice.sk a na webe mesta.

Dobrovoľníci sa môžu pridať k pomoci

V prípade záujmu o dobrovoľnícku činnosť stačí kontaktovať call centrum mesta Košice na čísle: 055/6419 100 alebo mailom na pomoc@kosice.sk. Zamestnanci mesta ich budú kontaktovať a v prípade záujmu ich zapoja do dobrovoľníckych aktivít. Viac informácií nájdete aj na stránke
Srdce v meste

Jedáleň v budove magistrátu

Jedáleň funguje v obmedzenom režime. Objednávky jedáleň prijíma najneskôr do 08:00 hod. v deň výdaja. Objednanie je možné telefonicky na tel. č.: 0903 655 398 alebo mailom na: objednavky@steward.sk
Jedáleň má podľa nových opatrení kapacitu 30 ľudí. Pri vstupe do jedálne si musia vydezinfikovať ruky a dodržiavať dvojmetrové rozostupy.

Ďalšie služby v budove magistrátu

Verejnosť má do budovy magistrátu stále obmedzený vstup. Podateľňa aj pokladňa sú už otvorené, no na magistráte sa naďalej nedajú overovať podpisy. Zatvorená zostáva aj zubná ambulancia, ktorá je súčasťou magistrátu.

Služby občanom zabezpečujeme aj online

V prípade, že potrebujete vybaviť svoje žiadosti, môžete využiť portál elektronických služieb mesta Košice na stránke eSlužby Košice.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY:

Kedy je otvorená podateľňa a pokladňa mesta Košice?

Podateľňa mesta je otvorená počas pracovných dní a to v pondelok, utorok a štvrtok vždy medzi 8.00 – 15.30 hod. V stredu sú otváracie hodiny posunuté až do 18.00 hod., v piatok naopak skrátené do 14.30 hod. Úradné hodiny pokladne budú rovnaké ako u podateľne s tým rozdielom, že každé dve hodiny sa priestory budú dezinfikovať. Prestávka na dezinfekciu bude medzi 9.45-10.00 hod., 11.45-12.00 hod., 13.45-14.00 hod. a v stredu aj 15.45-16.00 hod.    

Potrebujem niečo vybaviť na Magistráte mesta Košice, ako postupovať?

Ak potrebujete komunikovať s konkrétnym referátom, môžeme vás prepojiť v úradných hodinách na našom call centre na čísle  055/6419 100, alebo vám nadiktujeme telefónne číslo, na ktoré môžete v priebehu dňa volať. Možnosťou je kontaktovať konkrétny referát pracovníka e-mailom.

Je na magistráte možnosť overiť si podpis?

Keďže magistrát je momentálne pre verejnosť zatvorený, nefunguje ani Edukačné centrum mimosúdneho riešenia sporov, ktoré je v budove magistrátu. Notári a advokáti dostali výnimku a môžu mať otvorené prevádzky.