Sociálne zariadenia a seniori

Polikliniky ostávajú otvorené

Obe mestské polikliniky ostávajú otvorené, platia v nich prísne hygienické pravidlá a priestory sa pravidelne dezinfikujú niekoľkokrát denne.

Rúška pre Košičanov v núdzi

Osamelým seniorom a ľuďom v núdzi poskytne mesto Košice jednorázové alebo bavlnené rúška na základe objednávky v call centre na čísle 055/6419 100 alebo na mailovej adrese pomoc@kosice.sk.

Opatrovateľská služba je zabezpečovaná v štandardnom režime

Posudzovanie odkázanosti na sociálnu službu je zabezpečované plynule
Opatrovateľská služba je zabezpečovaná v štandardnom režime všetkými verejnými aj neverejnými poskytovateľmi.
Pobytové sociálne služby – zariadenie pre seniorov a zariadenia opatrovateľskej služby poskytujú služby v plnom rozsahu s tým, že klienti aj personál sú pravidelne testovaní.
S účinnosťou od 11. 1. 2021 sa obnovuje prijímanie do zariadenia pre seniorov na Garbiarskej ulici a zariadení opatrovateľskej služby zriadených mestom a mestskými časťami s tým, že klienti absolvujú 14 dňový pobyt v karanténnom centre v priestoroch ZOS Južná trieda 23 a následne budú prevezení do ZpS alebo ZOS, kde sa im bude poskytovať dohodnutá sociálna služba

Donáška obedov seniorom

Donáška obedov seniorom je zabezpečovaná prostredníctvom opatrovateľskej služby mestskými časťami Sever, Juh, Západ a Dargovských hrdinov

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY:

Kde zoženiem rúška?

Mesto Košice poskytuje jednorazové aj látkové rúška. Vzhľadom na to, že jednorazové rúška vieme distribuovať v počte dvoch kusov a sú určené  len na obmedzený čas nosenia a vyhodenie, odporúčame skôr textilné. Navyše na dodávku jednorazových rúšok sa stále čaká. Odporúčame sa preto zapísať do zoznamu na textilné, ktoré sa dajú preprať pri teplote min. 60 stupňov, prežehliť, a môžu slúžiť ďalej.  Budú vám doručené do schránky. Pri dodaní rúšok budú uprednostňovaní ľudia v núdzi – seniori, ŤZP a ľudia so zníženou imunitou.

Chcem sa otestovať na koronavírus. Aký je postup?

Na testovanie sa môžete prihlásiť na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva v Košiciach na telefónnom čísle 0918 389 841 (alebo: 0914 375 704, 0914 375 705, 0910 747 531, 0902 187 390). Vzorky sa v súčasnosti odoberajú len ľuďom, ktorých na základe podozrenia na výskyt koronavírusu určí odborník. Vzorky sa odoberajú výterom z nosa a hltana. V súčasnosti sa môžete dať testovať aj za poplatok u komerčného prevádzkovateľa.